Гусєв, Козловський та Зозуля посприяли доставці вантажного авто із цигарками в Київську область

«Техно-буд-центр» був і залишається абсолютним фаворитом серед підрядників тернопільської Служби автодоріг, адже син попередника Миколи Довгошиї – Ігоря Раїнчука теж працював у «Техно-буд-центрі». Батькові Миколи Григоровича до 2018-го року належала фірма «Спец-буд стандарт», яка займається будівництвом доріг і заробляє на субпідрядах у «Техно-буд-центру». Видання «delo.ua» наводить останні дані аналітичної платформи Kantar про обсяги тіньового ринку цигарок, що становить майже 20% усіх продажів. Правоохоронці встановлюють осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, а також джерела постачання алкогольного та тютюнового контрафакту. “На складі виробника знайшли 1,6 млн пачок сигарет без акцизної марки.

Йдеться про розслідування ще однієї “тютюнової” схеми – ухилення від податків за допомогою поклейки акцизу для сигарил на сигаретні пачки. Як повідомляв Львівський портал, цьогоріч на початку березня на території Львівської тютюнової фабрики детективи Бюро економічної безпекипровели обшуки, за результатами яких на складахзнайшли1,6 млн пачок сигарет без акцизних марок. Над причинами привідкриває завісу нещодавній скандал довкола уже колишнього заступника Генпрокурора Олексія Симоненка. Той їздив у відпустку в Іспанію на “Мерседесі” власника ЛТФ Григорія Козловського, а супроводжував Симоненка – охоронець Козловського. Такі зупинки підприємств – ще одна причина скорочення ринку.

  • Із 19 травня компанія належить екс-засновнику Руслану Бицькому.
  • Водночас його звільнили від відповідальності, оскільки сплили строки давності.
  • Водночас більшість схем лежить на поверхні і щоб їх припинити, достатньо лише внести зміни до кількох законів і посилити контроль.
  • А з 1 липня марки вже будуть іншого кольору, там вже інші правила гри!

Reynolds Tobacco поки не опинилась у спільній власності Григорія Козловського та іншого львівського бізнесмена Олександра Свищева. Саме ним через різні фірми на рівних паях по 50% і належить ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика». З політикою Козловський зв’язав своє життя у 2003 році. Він взяв участь у довиборах до Львівської міської ради від Винників. Тоді Григорія Петровича обрали депутатом як члена Партії регіонів. У 2015 році став депутатом Львівської міської ради VII скликання від партії «Блок Петра Порошенка “Солідарність”».

Засновник «Руху» Григорій Козловський і його компанії подали позови проти Поворознюка і Бурбаса

Більшість із цих компаній зареєстровано у Полтавській області. Батькова (екс-заступник міністра) входить до спостережної ради Полтавського ГЗК. Вони також встановили, що тільки 2021-го з України було відправлено три такі ж баржі – у квітні, червні та липні.

У світі з’явилася ще одна космічна держава – уже сьома

Вінволодіє”Гранд Готелем” (проспект Свободи), також є власником готельно-ресторанного комплексу “Святослав”, пивного ресторану “Королівська пивоварня” у Львові, був співвласником будівельної компанії Avalon, яказводитьу Львові першу 25-поверхівку. У березні 2018 року Григорій Козловськийвідкривна площі Ринок, 36 новий ресторан у 5-поверховій колишній польській “кам’яниці Гєлязиновській”. Хочу зробити великий комплімент Антимонопольному комітету. Всі звернення, які ми їм писали, були об’єктивно і своєчасно розглянуті.

На їхню думку, поясненням може бути скандал довкола вже колишнього заступника генпрокурора Олексія Симоненка. Він їздив у відпустку до Іспанії на “Мерседесі” власника ЛТФ Григорія Козловського, а супроводжував Симоненка охоронець Козловського. Відповідне розслідування публікував журналіст “УП” Михайло Ткач. Проте припинити незаконну діяльність ЛТФ чомусь ні в кого не виходить, зазначають журналісти. ЕП проаналізувала три десятки професій, щоб зрозуміти, попит на які під час війни відновлюється швидше за інші. Вони полягають у тому, що правка сформульована юридично некоректно і передбачає лише один рівень оптовика, який повинен продавати товар з фіксованою маржею.

Купити їхні сигарети за ціною майже вдвічі нижчою, ніж у магазинах, можна в інтернеті. Хоча сам власник фабрики Григорій Козловський, незважаючи на вже не перше звинувачення в контрафакті, стверджує, що працює за правилами та сплачує всі податки. Провівши ретельний контроль транспортного засобу запломбованої вантажівки, інспектори митниці виявили у вантажному відсіку, за палетами із солодощами, приховані близько 500 ящиків сигарет без акцизних марок. Ці дані збігаються з тими, які публікувало ДБР у своїй новині про розслідування дій працівників Вінницької та Одеської митниць, які не виявили сигарет поміж цукерками. За словами координатора експертної групи Економічної експертної платформи Олега Гетьмана, тему “Винників” порушують на заходах за участю ДПС, голови податкового комітету, митної служби. Проте припинити незаконну діяльність ЛТФ чомусь ні в кого не виходить.

Але ми живемо в Україні, де корупція – навіть не явище. І прихід у політику «нових облич» жодним чином не змінив правил гри. Як бачимо, тютюновий бізнес монополіста з російським корінням «Тедіс», попри скандали та резонанс, процвітає.

Процедура придбання акцизної марки передбачає заморожування великого обсягу оборотних коштів за 2 місяці до отримання марки. До того ж, зникли всі ферм-заводи – а це більше 7 підприємств. На момент приходу транснаціональних компаній у нас було дуже сильно розвинуте сільське господарство. Верховна Рада навіть прийняла закон, згідно з яким, 10% тютюну в сигаретах, які виробляються в Україні, мало бути вітчизняного виробництва. За даними останнього моніторингу Kantar, у 64% нелегальних пачок Duty Free зазначено, що її виробником є Винниківська тютюнова фабрика (Львівська область, власник – Григорій Козловський). Очікувано, представники фабрики всі закиди на свою адресу відкидають.

При цьому ще в 2015 році на той момент голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль назвав Винниківську (Львівську) тютюнову фабрику головним постачальником контрабандних сигарет. «Корпорація “РОШЕН” укладає угоди з приватними перевізниками для експорту продукції за кордон. “РОШЕН” розцінює ці дії перевізника як спробу замовної акції, мета якої – дискредитувати прозоре і конкурентне виробництво, підрив ділової репутації», – ідеться в тексті офіційного повідомлення корпорації.

Раніше фабрику звинувачували у тому, що вона недоплачувала акцизи, продаючи на внутрішньому ринку цигарки, призначені для Duty Free. Народна депутатка 8-го та 9-го скликань Ніна Южаніна, яка у 2015 році очолила Комітет Верховної Козловський Григорій Петрович Ради з питань податкової та митної політики, в розмові з Forbes заперечує порушення з боку Винниківської тютюнової фабрики. Вона розповідає Forbes, що її комітет перевірив звітність компанії та не знайшов недоплат.

Підприємство входить до Marvel international tobacco Group, що належить депутату Львівської облради Григорію Козловському та його партнеру – львівському бізнесмену Олександру Свіщову. У 2020-му, за даними YouControl, виторг фабрики склав 1,2 млрд грн. У копіях документів (щоб прочитати повні тексти листів, перегортайте статтю до кінця) згадуються «Винниківська тютюнова фабрика» та ТОВ «Марвел». Йдеться про розслідування ще однієї «тютюнової» схеми – ухилення від податків за допомогою поклейки акцизу для сигарил на цигаркові пачки.

Зараз такої юридичної особи, як ЛТФ, немає – фабрикою володіє Винниківська тютюнова фабрика, керівником якої колись був сам Козловський. За даними онлайн-видання Економічна правда, депутат-бізнесмен все ще контролює підприємство. Раніше стало відомо, що міжнародні тютюнові концерни за підтримки Міністерства фінансів лобіюють введення в Україні мінімальних цін на сигарети. Якщо закон приймуть, виробники дешевих сигарет будуть змушені підняти ціни майже до 27 грн за пачку.

Через 120 пачок контрабандних сигарет румун втратив вантажівку за півмільйона

В 2015 році тодішній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль називав саме фабрику Козловського основним постачальником сигарет для контрабанди в Євросоюз. Місце реєстрації Андрія Осадчука фіктивне, його справжня адреса – Вербіцького, 22, квартиру не називаємо. Правоохоронці можуть звертатися до нас за консультаціями. За дивним збігом, членкиня виконавчого комітету Гуківської громади теж має прізвище Осадчук. Втім, жінка, голова сільської ради села Жабинці, заперечує родинні зв’язки як з пані Романою, так і з її братом Андрієм Осадчуком. Очікуємо на розповідь про те, як виробник ось-ось збирався продати тютюн виключно через мережу дьюті-фрі.

“Не розумію, як можна було ухвалити закон, який суперечить вільному ринку та правилам СОТ. Це якийсь 1917 рік і більшовизм, а не відкрита економіка”, — каже генеральний директор групи “Україна ВАТ” Саймон Уелфорд. © ПП «НТА – Незалежне телевізійне агентство» Усі права захищені. При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів з сайту, відкрите гіперпосилання на сайт “Телеканалу НТА” є обов’язкове. До 19 травня засновниками компанії зазначались Козловський, Свіщов та низка їх компаній, а директором був вказаний депутат Львівської міськради від «Європейської солідарності» Олексій Різник. 29 березня суд затвердив мирову угоду між Бицьким та Свіщовим, а 27-го – між Бицьким та Козловським. Згідно з нею, договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі «Винниківської тютюнової фабрики» скасовується, а компанія переходить у власність колишнього засновника – Руслана Бицького.

Менш ніж за місяць після реєстрації ТОВ «Краківський ринок» вийшов із засновників, а єдиною власницею «Лемберг медікал центр» стала Юлія Козловська (Думанська) – дружина Григорія Козловського. При цьому будинок залишився у власності цієї компанії. У договорі про оренду, копію якого нам надали в лікарні, вказано, що «Краківський ринок» орендував будівлю на 10 років для використання під склад. У житті є дуже багато різних незрозумілих (на перший погляд) знаків і особливо назв. Люди надають різним місцевостям чи вулицям, на перший погляд, абсолютно нейтральних назв, які часто не мають нічого спільного між собою.

Свою експансію на українському ринку фірма почала після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах. Розрахунки щодо розміру маржі, судячи з тексту стенограми, наведені не були. ЕП ознайомилася ізстенограмоюзасідання податкового комітету, на якому поправка була внесена в законопроект. Насправді структура цього ринку трохи складніша і учасників там більше.

Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ» заснована 23 жовтня 2003 року та є офіційно зареєстрованим ЗМІ. Зберегти моє ім’я, e-mail, та адресу сайту в цьому браузері для моїх подальших коментарів. Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на нашTelegram-каналта на сторінку уFacebook. ЛТФ, стверджують джерелаOBOZREVATEL, також давно і успішно “співпрацює” з конвертаційними центрами. Будь ласка, увімкніть JavaScript щоб продовжити користуватися сайтом.

Львівські бізнесмени Григорій Козловський та Олександр Свіщов офіційно вийшли з переліку засновників ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика» – однієї з найбільших компаній-виробників на фабриці сигарет у Винниках. Із 19 травня підприємство належить ексзасновнику Руслану Бицькому. Ми бачимо, що купівельна спроможність населення у зв’язку з війною постійно падає. А ціна сигарет у зв’язку з підвищенням акцизу кожного року зростає і наступного року вона зросте ще на 10 гривень щонайменше. І ми бачимо що кожного року дедалі більше споживачів схильні переходити на нелегальну продукцію, оскільки вони не можуть собі дозволити купувати легально. На жаль кинути палити погоджуються лише одиниці”, – каже експерт з питань оподаткування Growford Institute Тетяна Кощук.

Григорій Козловський нагадав, що до 1 липня законодавством передбачаються однакові акцизні марки для сигарил і сигарет з фільтром. Інформація про те, що Львівська тютюнова фабрика не купувала акцизні марки є маніпуляцією. «Сигарети були з безмитним маркуванням, тобто без румунського податкового маркування», – прокоментувала одну з таких «знахідок» на кордоні Вергініка Драгою, керівник регіонального відділення румунської митниці міста Брашов.

Ми спробували зв’язатись і з іншими співвласниками «Краківського ринку» у надії, що хтось надасть детальніше пояснення. На прохання представника компанії навіть передали офіційний письмовий запит керівництву ТОВ «Краківський ринок». І оренду землі, і містобудівні обмеження в історичному ареалі міста компанія отримала досить просто. Приватна власність плюс важлива соціальна складова проєкту – хіба можна не погодити?

У квітні 2019 року депутати Львівської міськради надали в оренду компанії «Лемберг медікал центр» земельну ділянку площею 0,2463 га на вул. Раппапорта, 6 під будівництво приватного медичного центру. Таке рішення ухвалили без будь-яких обговорень – на тій підставі, що одна з будівель на цій ділянці уже належала «Лемберг медікал центр».

З цього приводу були суди у Франції, Ірландії і Австрії, де ті ж самі тютюнові концерни протягували такий законопроект. Європейські суди ліквідували ці «мінімальні» ціни і сказали, що це суперечить, власне, конкуренції як такій. А з 1 липня марки вже будуть іншого кольору, там вже інші правила гри!

Зокрема, йшлося про маніпуляції з ПДВ, завдяки яким керівництво фабрики у 2019 році через безтоварні операції «відмило» близько 60 млн. “Не купивши жодної акцизної марки для сигарет, Львівська тютюнова фабрика продовжує утримувати 9% сигаретного ринку України. Щорічно на такий тіньовій схемі бюджет України втрачає понад 4 млрд грн”, – повідомляли “Комментарии” .

Свято дня народження у багатьох асоціюється з безліччю подарунків, тортом зі свічками, і величезною кількістю привітання з днем народження. Які ми чуємо у наш святковий день, це свято дитинства у яке ми повертаємося цього дня. “Слідчі органи у рамках кримінального провадження мають весь необхідний інструментарій для того, щоб відстежити нелегальний продукт від точки роздрібної торгівлі до підприємства виробника”, — каже гендиректор асоціації “Укртютюн” Наталія Фесюн. Бізнесмену належить квартира (131 кв.м) та нежитлове приміщення у Львові (25 кв.м), а також земельна ділянка (1000 кв.м) у місті Винники. А його дружині – три квартири та два нежитлові приміщення у Львові.

На цьому підприємстві він працював упродовж чотирьох років. ЗМІ неодноразово викривали контрабанду цигарок, було багато скандалів, а схеми та угоди продовжують працювати. Розслідування справи про постачання цигарок до Угорщини Козловським Григорієм Петровичем може стати «лакмусовим папірцем» та показати, наскільки влада готова боротися з високомаржинальною корупцією. Чекатимемо, коли Григорій Козловський відповідатиме за законом, а не за поняттями. Продовження історії Григорія Козловського у нашому наступному матеріалі. Так, це саме той керівник, під головуванням якого тернопільські податківці допомогли ТОВ «АТ 2015» Андрія Яреми уникнути сплати акцизного податку більше ніж на 30 мільйонів гривень.

Для припинення роботи схем із продажем призначених для Duty Free цигарок без сплати податків потрібна політична воля державної влади та активні зусилля правоохоронців. У їх відсутність обсяг збитків від тіньового ринку сягає 20 млрд грн на рік, які бюджет недоотримує для фінансування армії у розпал війни. Як передає портал “Коментарі”, про це пишуть “Українські новини”. Офіційний власникГригорій Козловський,депутат Львівської обласної ради.

Під час огляду вантажівки із цистерною для переміщення скрапленого газу, прикордонники спільно з митниками виявили ящики із сигаретами. Мобільний оператор Київстар з 23 березня заблокував деякі номера з кодами для абонентів, як в Україні, так і в роумінгу. НВ розповідає про фігурантів першої десятки свого списку найвпливовіших людей Львова. 48-річний депутат Львівської міської ради Григорій Козловський займає в ньому шосте місце.

Published by

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

FREE SHIPPING WORLDWIDE

24X7 CUSTOMER SUPPORT

RETURNS AND EXCHANGE

Hotline (716) 942-5283

X